تست شخیصت شناسی

نحوه استفاده از توستر بوش

نحوه استفاده از توستر بوش

نویسنده : معین | زمان انتشار : 27 آبان 1399 ساعت 16:52

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان نحوه استفاده از توستر بوش را مطالعه خواهید کرد.

راهنمای جامع خرید آون توستر

تست شخیصت شناسی

۱-راهنمای خرید و کار با آون توستر

دستگاه آون توستر از جمله وسایلی است که استفاده زیادی در آشپزخانه دارد. راهنمای جامع خرید آون توستر به شما کمک میکند تا بهترین انتخاب را در مورد این وسیله پرمصرف داشته باشید.

آون توستر به سبب برخورداری از ظرفیت محدود، در هنگام استفاده، اندازه مواد باید متناسب با ظرفیت و حجم آن در نظر گرفته شود. بنابراین، در این مواقع قرار دادن یک مرغ کامل در داخل محفظه دستگاه امکان پذیر نمی باشد. برای گرم و تست کردن نان می توان حساب ویژه ای روی توستر ها باز نمود. اگرچه دستگاه های ماکروفر نیز این کار را انجام می دهند، اما فرآیند تست کردن نان در دستگاه های توستر به نحو مطلوبی انجام می شود. برای گرم کردن نان، انتخاب توستر ارزان و ساده بسیار تاثیر گذار و مؤثر می باشد. چنانچه علاوه بر گرم کردن نان، پخت و پز و یخ زدایی مواد غذایی، پختن شیرینی و گرم کردن انواع غذاها و همینطور پیتزا ها مدنظر می باشد، خرید یک دستگاه آون توستر برتینو در این مواقع کمک شایانی می نماید. قبل از خرید توستر مناسب، در ابتدا مناسب است که هدف استفاده از دستگاه و نوع نیاز و نحوه استفاده از آن برای مصرف کنندگان مشخص و معین باشد. چنانچه خرید توستر تنها به منظور تست و گرم کردن نان صورت می گیرد، استفاده از توستر ارزان مناسب و مفید می باشد. اما چنانچه مصرف کننده علاوه بر گرم و تست کردن نان، از دستگاه استفاده هایی مانند تهیه نان سیر، ذوب کردن پنیر، گرم کردن مواد غذایی مختلف و گرم کردن پیراشکی و پیتزا را انتظار دارد، در این مواقع خرید آون توستر بیش از پیش ضرورت پیدا می کند.

۲-پیش از خرید آون توستر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

اندازه و ظرفیت آون توستر و فضایی که نیاز دارد

آون توسترها اندازه‌های متفاوتی دارند. قبل از خرید، فضایی که می‌خواهید به آن اختصاص دهید را اندازه‌گیری کنید و با مدلی که می‌خواهید انتخاب کنید، مطابقت دهید. فقط دقت داشته باشید که برای رعایت ایمنی باید بین کابینت‌های بالا و توستر فاصله کافی وجود داشته باشد. همچنین دو طرف توستر نیز باید مقداری فضای خالی در نظر بگیرید. معمولا در دفترچه راهنمای محصول مقدار مشخصی برای این فواصل در نظر گرفته می‌شود.

مورد دیگری که باید به آن توجه داشته باشید ظرفیت داخلی مدل مورد نظرتان است. به عنوان مثال اگر می‌خواهید یک مرغ را در توستر کباب کنید باید فضای کافی داشته باشد. هنگام تعیین گنجایش موردنظرتان  به حجم و نوع غذاهایی که برای پخت یا گرم‌کردنشان از توستر استفاده می‌کنید، توجه داشته باشید.

تعداد قفسه‌هایی که آون توستر در خود دارد هم می‌تواند یک معیار در انتخاب باشد. به عنوان مثال در پخت پیتزا هرچه تعداد قفسات بیشتر باشد، می‌توانید تعداد پیتزای بیشتری به طور همزمان در آن درست کنید. به عبارت دیگر قفسات اگر بیشتر باشند و به خوبی طراحی شده باشند به شما کمک می‌کنند تا از فضای داخلی دستگاه استفاده بهینه‌تری داشته باشید.

توان مصرفی

توان مصرفی هم نشان دهنده مصرف انرژی دستگاه است هم می‌توان از روی آن حدس‌های در مورد المنت‌های دیتگاه و میزان گرمادهی آن‌ها زد. همان‌طور که پیش از این هم اشاره شده توان مصرفی آون توسترها معمولا و حدودا بین ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ وات است. تعداد المنت‌های دستگاه می‌تواند در این مقدار تاثیرگذار باشد. آون توسترها معمولا ۲ یا ۴ المنت دارند که در قسمت پایین و بالای دستگاه تعبیه می‌شوند.

جوجه گردان

اگر می‌خواهید که با استفاده از آون توستر مرغ کامل را کباب و برشته کنید، دقت داشته باشید که دستگاه مورد نظرتان جوجه گردان داشته باشد. معمولا دستگاه‌هایی که جوجه گردان دارند گنجایش داخلی نسبتا بزرگی دارند که بتواند یک مرغ درسته را در خود جای دهد. با این وجود شما باز هم ظرفیت داخلی آون توستر را بررسی کنید.

محدوده دما

آون توسترها محدوده دمایی مشخصی دارند و حداکثر دمایی که می‌توانند ایجاد کنند مقدار معینی است که در دستگاه‌های مختلف متفاوت است. با توجه به اینکه دمای مورد نیاز برای طبخ غذاهای مختلف متفاوت است، دقت کنید که دستگاه مورد نظرتان دمای مورد نیازتان را تامین کند.

کانوکشن

کانوکشن یکی از کاربردی‌ترین عملکردهای آون توسترهای جدید است که باعث می‌شود غذاها سریع‌تر و یکنواخت‌تر پخته شوند. به این صورت که در  دستگاه فن‌هایی تعبیه شده که گرمای تولید شده توسط المنت‌های برقی را به گردش در می‌آورند و گرما به صورت یکنواخت به همه قسمت‌های غذا منتقل می‌شود.

این قابلیت کمک می‌کند تا پخت غذاهایی مثل پیتزا و غذاهایی که مغزپخت شدن در آن‌ها مهم است به شکل مناسب‌تری توسط آون توستر صورت گیرد. پس اگر می‌خواهید از آون توسترتان به خوبی برای درست کردن غذا استفاده کنید، توجه داشته باشید که دستگاهی که می‌خواهید بخرید به این قابلیت مجهز باشد.

البته دستگاه‌هایی که کانوکشن دارند گران‌ترند و باید ببینید که خرید آن‌ها برای‌تان از نظر اقتصادی به صرفه هست یا نه.

بیشتر بخوانید:۵ نکته کلیدی در خرید آون توستر

۳-موارد کاربردی آون توستر در راهنمای جامع خرید آون توستر

فر برقی یا آون توستر، از جمله دستگاه های بسیار پر استفاده و حائز اهمیت در فضای خانه ها به ویژه محیط های آشپزخانه تلقی می شود. همچنین فر برقی برای قرار گرفتن در مکان مورد نظر، فضای بسیار کمی را اشغال می سازد. به طور کلی، توستر ها کاربرد بسیار زیادی دارند.

موارد کاربردی آون توستر

 • آماده سازی مواد غذایی و آب کردن پنیر بر روی غذاهای مختلف
 • در مواقعی که پخت و پز کوتاه مدت مورد نظر می باشد
 • یخ زدایی و آب کردن مواد منجمد
 • بریان کردن، کباب کردن گوشت و جوجه
 • پخت انواع کیک و شیرینی
 • برشته کردن و تست کردن نان
 • گرم کردن مواد غذایی مختلف و انواع پیتزا ،گرم کردن نان به ویژه نان های فریزر شده

آون توستر ها عملیات تولید حرارت و پخت و پز را به وسیله المنت های حرارتی و گرمایی بکار رفته در ساختار خود، به نحو مطلوب انجام می دهند. در برخی از مدل های توستر، فرآیند ایجاد گرما، از طریق فن تعبیه شده در محفظه آن صورت می گیرد. در هنگام خرید توستر انتخاب مدل های دارای درب شیشه ای، گزینه کاربردی و مناسبی به حساب می آید. چرا که در این حالت نظارت بر عملیات پخت و پز و مراحل طبخ غذا به راحتی امکان پذیر می گردد. قرار دادن سینی خرده های غذا داخل محفظه دستگاه، برای تمیز کردن و نظافت داخل آون توستر به کاربران کمک شایانی می کند.

Toaster-index.jpg

بیشتر بخوانید:ضرورت و اهمیت خرید آون توستر

۴-قابلیتهای آون توستر

سینی های تعبیه شده در ساختار آون توستر به گونه ای طراحی شده است که به راحتی می توان آنها را مورد جابجایی و شستشو قرار داد. یکی از قابلیت های در نظر گرفته شده در دستگاه های توستر، انتخابگرهای چرخشی می باشد که با استفاده از این قابلیت ها، تنظیم زمان پخت و پز، دمای مورد نظر و نوع پخت به راحتی میسر می گردد. امروزه در طراحی و ساخت آون توستر ها از قابلیت های جدید و امکانات به روزی مانند سیستم های کنترل از راه دور، تایمرهای مدل دیجیتال و دکمه و کلید های تماسی استفاده بسیار می شود. در برخی از مدل های توستر ارزان و ساده، لوازم کنترل و کلید و دکمه ها در پشت توستر ارزان تعبیه می شوند. برخی دیگر از مدل های این دستگاه ها از قابلیت هایی مانند چراغ نشان دهنده، تایمر و کلید بهره می برند. نمونه ای دیگر از این دستگاه ها نیز دارای ترموستات ۵۰ الی ۲۶۰ درجه سانتیگراد، چراغ نشان دهنده، تایمر صفر الی نود درجه و کلید می باشند. برخی از مدل های آون توستر خارجی از ترموستات دارای قابلیت تنظیم ۶۰ الی ۲۲۰ درجه سانتیگراد، تایمر دارای قابلیت تنظیم ۱۲۰ و کلید خاموش و روشن کردن می باشند.ترموستات ها و تایمرهای تعبیه شده در ساختار دستگاه های توستر به منظور طبخ غذاهای مختلف و از نوع خورشتی و گرم و داغ نگه داشتن این غذاها مورد استفاده قرار می گیرد.

toster-new.jpg

۵-بودجه مورد نیاز خرید آون توستر

یکی از نکات مهم در راهنمای جامع خرید آون توستر، مقدار بودجه و مبلغ اختصاص یافته برای خرید این محصول می باشد. به طور کلی، توستر های دارای قیمت بالا و گران، از قابلیت ها و کارایی های بالایی نیز برخوردار هستند. در این مواقع باید متناسب با نوع نیاز و نحوه استفاده از دستگاه، نسبت به خرید توستر اقدامات لازم و مقتضی را بکار بست. اگرچه توستر ارزان و ساده از قیمت پایین تری بهره می برد، اما به سبب کارایی و امکانات محدود این دستگاه ها، برای استفاده خانم ها و کدبانو ها مثمر ثمر واقع نمی شود. چرا که این دستگاه ها علاوه بر دکوراتیو بودن، به علت فضای کم برای نگهداری آنها، بیشتر برای خانه های کوچک و افراد مجرد مناسب می باشند. آون توستر برخوردار از کارایی و قابلیت بالا، به علت عدم استفاده برخی از امکانات آن، از لحاظ کاربرد تاثیر گذار و مؤثر نمی باشد. بر این اساس، در هنگام خرید توستر، توجه به نیازهای خود و نوع فضای مورد استفاده، از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

بیشتر بخوانید: مولفه های حائز اهمیت در خرید آون توستر

۶-نکات ایمنی و قدرت دستگاه

فاصله داشتن و بلند بودن آون توستر از سطح کابینت نیز به صورت ویژه باید مد نظر واقع شود. چراکه رعایت این موضوع در مواقع نشت و نفوذ آب، ضمن اینکه هیچگونه آسیبی را به توستر وارد نمی سازد، از احتمال خطراتی مانند برق گرفتگی نیز جلوگیری به عمل می آورد. در خرید آون توستر، تنها نباید معیار و ملاک انتخاب دستگاه زیبایی و جذابیت طرح آن باشد. بنابراین در این مواقع و به منظور برخورداری از بهترین توستر، انتخاب از برند های باکیفیت و شناخته شده مانند آون توستر برتینو بسیار اثر بخش و مؤثر می باشد. چراکه این محصولات علاوه بر کیفیت بالا و معتبر بودن، به خوبی امتحان خود را پس داده است. در این زمینه باید ابراز نمود که خارجی یا ایرانی بودن دستگاه نباید ملاک انتخاب قرار گیرد. چراکه در بسیاری مواقع برند های ایرانی به ویژه از لحاظ کیفیت و مرغوبیت، یک سر و گردن بالاتر از برند های خارجی و به ویژه دستگاه های چینی می باشند. مانور دادن بر روی برند هایی که نام آنها آشنا نبوده یا تنها از طریق تبلیغات به گوش رسیده است، به دلیل اینکه امتحان خود را پس نداده اند، به هیچ وجه توصیه نمی گردد. در ضمن حمایت از تولیدات باکیفیت داخلی نیز در این زمینه از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. بر همین اساس، در انتخاب بهترین آون توستر، توجه به وات دستگاه ها، یکی از نکات کلیدی به شمار می رود. این مسئله نه تنها در مورد دستگاه های توستر، بلکه در رابطه با سایر لوازم برقی مانند سشوار، آسیاب و اتو نیز کاملاً صادق است. وات دستگاه منعکس کننده کشش و طول عمر محصول می باشد.

۷-نکات کاربردی و راهنمای کار با آون توستر

هنگام استفاده از دستگاه آون توستر به ویژه قبل از اولین مرتبه استفاده، توجه به برخی نکات و اصول لازم و ضروری می باشد:

 • در هنگام اولین مرتبه استفاده و به منظور از بین بردن بوی بد، روشن گذاشتن دستگاه برای مدت زمانی در حدود سی دقیقه و با درب باز مناسب می باشد.
 • البته در ابتدا باید چسب های نگهدارنده دستگاه توستر را جدا نموده و وسایل و لوازم داخل محفظه آن را نیز بیرون آورد.
 • طراحی و ساخت این دستگاه ها تنها برای طبخ مواد غذایی متنوع و گرم کردن مواد خوراکی صورت می گیرد. بر همین اساس، استفاده از دستگاه به منظور کاربردهای دیگر نباید به هیچ عنوان انجام شود.
 • اطمینان حاصل کردن از دور بودن سیم های برق توستر از محل های داغ و بخش های گرم دستگاه بسیار حائز اهمیت می باشد.
 • رعایت فاصله ده سانتیمتری دستگاه با دیوار بسیار لازم و ضروری است.
 • در هنگام روشن بودن آون توستر به علت تولید حرارت، سطح شیشه و بدنه دستگاه بسیار داغ می باشد. به همین جهت، نباید این قسمت ها را لمس نمود.
 • قرار دادن دستگاه بر روی سطحی بدون شیب و هموار نیز نباید فراموش شود.
 • همچنین در هنگام کار با دستگاه آون توستر، از کشیدن هرگونه کاور بر روی آن باید جلوگیری به عمل آورد.
 • شستن وسایل همراه فر قبل یا بعد از استفاده از آن توصیه می گردد.
 • به محض باز شدن درب آون توستر از ایجاد هر گونه فشار اضافی بر روی این سطح باید پرهیز کرد. چراکه در غیر این صورت احتمال شکستن شیشه آن بسیار بالا می باشد.
 • تا قبل از خنک شدن فر برقی، حرکت دادن و تغییر مکان آن جایز نمی باشد.
 • قرار دادن فر برقی در فضاهای آتش زا، نم کشیده و مرطوب به هیچ وجه توصیه نمی گردد.
 • هنگامی که شیشه دستگاه داغ است، نباید قطره ای آب بر روی این قسمت چکیده شود.
 • در صورت مشاهده خراش بر روی سینی دستگاه آون توستر، هرگز نباید آن را مورد استفاده قرار داد. چراکه احتمال ایجاد بیماری و مشکلات دیگر بسیار افزایش پیدا می کند.
 • استفاده از دستگاه آون توستر برای کودکان، بیماران حرکتی و اشخاص کم توان ذهنی و افراد بی تجربه به هیچ عنوان جایز نمی باشد.
  lasania.jpg

۸-راهکارها و روش های نظافت و نگهداری از آون توستر

 نظافت و تمیزی این دستگاه نه تنها در افزایش عمر مفید توستر مؤثر است، بلکه سلامتی و تندرستی مصرف کنندگان را نیز تامین می سازد. بدین صورت، عدم نظافت چربی های موجود در محفظه آون توستر، خطر بروز آتش سوزی را بسیار افزایش می دهد. چنانچه از ابتدای استفاده از توستر ها رعایت نظافت و تمیزی آنها در دستور کار قرار گیرد، علاوه بر سهولت در تمیزی، چربی ها نیز در محفظه دستگاه ماندگار و پایدار نمی شوند. به همین جهت، پس از استفاده از فر برقی، لازم است که در ابتدا با بیرون کشیدن سینی زیرین، نسبت به خالی کردن خرده های نان اقدام کرد. سپس سطح سینی را دستمال کشیده و سایر قسمت های محفظه دستگاه را نیز تمیز و مرتب نمود. چنانچه از دستگاه آون توستر به منظور تست و گرم کردن استفاده شده است، برای نظافت و تمیزی دستگاه، کشیدن یک دستمال نم دار، ساده و نرم کفایت می کند. اگر غذاهای چرب به وسیله دستگاه گرم شده است، برای رفع لکه های چربی استفاده از یک حوله کاغذی آغشته به مایع تمیز کننده بسیار تاثیر گذار و مؤثر می باشد.

clean1.jpg

به طور معمول در هنگام خرید توستر، درون محفظه آن یک شبکه و یک سینی تعبیه شده است. برای رفع چربی های موجود در شبکه ها، شستشوی آن توصیه می شود. در غیر این صورت و پس از هر بار استفاده، بوی چربی سوخته در محیط آشپزخانه انتشار پیدا می کند. چنانچه دستگاه آون توستر از جوجه گردان برخوردار باشد، نظافت و تمیز کردن مداوم آن یک امر مسجل و بدیهی به شمار می رود. کشیدن یک لایه فویل ضخیم بر روی سینی دستگاه، پس از هر بار استفاده امکان شستشو و نظافت کاغذ آلومینیوم وجود دارد. در نتیجه امر، ضمن تمیز بودن مستمر محفظه، سینی دستگاه نیز از طول عمر بیشتری برخوردار می شود. برای نظافت دستگاه آون توستر بیرون کشیدن دو شاخه برق آن نباید فراموش شود. در هنگام استفاده از توستر نیز باید از خشک بودن قسمت های مختلف دستگاه اطمینان حاصل نمود. برای نظافت قسمت ها و سطوح داخلی آون توستر، نباید مواد تمیز کننده شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد. چراکه در اثر تولید حرارت و گرما در محفظه آون توستر ذرات مواد شیمیایی بخار شده و تاثیرات نامطلوبی بر روی کیفیت، طعم و مزه غذا از خود برجای می گذارد.   

جمع بندی راهنمای جامع خرید آون توستر

در زمینه راهنمای جامع خرید آون توستر توجه به قفسه های موجود در دستگاه نیز حائز اهمیت می باشد. در بسیاری از مدل های توستر قابلیت جابجایی و تعویض این قفسه ها وجود دارد. در باب راهنمای جامع خرید آون توستر ذکر این نکته لازم است که استفاده از آون توستر های دارای نمایشگر و تنظیمات دیجیتالی بسیار بهتر و مفید تر می باشد. از آنجایی که دستگاه های توستر همانند سایر لوازم خانگی نیاز به نظافت و تمیز شدن دارند، باید هنگام خرید آون توستر مدل هایی را انتخاب نمود که امکان نظافت قسمت های مختلف آن به راحتی میسر باشد. در زمینه راهنمای جامع خرید آون توستر این نکته را باید ابراز نمود که مدل های فن دار در مقایسه با توستر های ارزان، از قیمت بالاتر و بیشتری برخوردار می باشند.         

معرفی انواع آون توستر و طرز کار با آن

خرید اینترنتی آون توستر برتینو (روی فروشگاه مورد نظر کلیک کنید)

مدل Romano 50L

black-80x80.jpg

new-logo-600.jpgdigikala.jpeg

برای اطلاع بیشتر در مورد نحوه پخت مواد غذایی مختلف در آون توستر پیشنهاد میکنیم مقاله زیر را مطالعه کنید

برای مشاهده انواع مدل های آون توستر اینجا کلیک کنید

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟سایر منابع و مطالب مرتبط با نحوه استفاده از توستر بوش [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
yeshilkala.com .
روش استفاده از آون توستر و توستر - یشیل کالا

خوب است در این مقاله شما را با آموزش کار با توستر هم یاد بدهیم. دستگاه توستر یک وسیله‌ی آشپزخانه‌ی کاربردی و ساده از این دستگاه می‌توان برای برشته کردن نان ... ادامه...


bertino.ir .
راهنمای جامع خرید آون توستر | آموزش استفاده از آون توستر | کار ...

Oct 28, 2019 — قبل از خرید توستر مناسب، در ابتدا مناسب است که هدف استفاده از دستگاه و نوع نیاز و نحوه استفاده از آن برای مصرف کنندگان مشخص و معین باشد. ادامه...


bosch-land.com .
طرز استفاده از آون توستر بوش - دفترچه راهنمای آون ... - بوش لند

Apr 10, 2019 — توستر بوش وسیله ای مناسب برای تست کردن نان است. برای طرز استفاده از آون توستر بوش می شود از دفترچه راهنما آون توستر بوش استفاده کرد. ادامه...


mahdipics.web.app .
دفترچه راهنمای توستر بوش ایرانی - Reposting Gallery

توجه به اطلاعات داده شده در دفترچه و رعایت نکات طرز استفاده از توستر بوش باعث می شود طول عمر مفید و کارایی این. راهنمای استفاده از آون توستر بوش. دفترچه راهنمای ... ادامه...


imepedia.web.app .
دفترچه راهنمای توستر بوش ایرانی - Reposting Gallery

آون توستر 60 لیتری بوش فروشگاه همواره تخفیفی برکت شاپ Barekat Shop ... بوش لند طرز استفاده از آون توستر بوش دفترچه راهنمای آون توستر بوش ... ادامه...


vasayel-khanegi.blog.ir .
راهنمای استفاده از آون توستر بوش :: آشپزی و بهترین وسایل خانگی

راهنمای استفاده از آون توستر بوش. برای اطلاع از شیوه صحیح طرز استفاده از آون توستر بوش باید به دفترچه آن رجوع کنیم. توجه به اطلاعات داده شده در دفترچه و رعایت ... ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر


 • آخرین مطالب
 • گوناگون