موضوعات وبسایت : مطالب آشپزی
تست شخیصت شناسی

از بین بردن بوی گوشت گوسفندی در غذا

از بین بردن بوی گوشت گوسفندی در غذا

نویسنده : نازنین رحمانی | زمان انتشار : 20 بهمن 1400 ساعت 14:25

جهت درج تبلیغات با قیمت مناسب در این سایت میتوانید به آی دی تلگرام زیر پیام دهید

@AlirezaSepandدر این پست یک مطلب با عنوان از بین بردن بوی گوشت گوسفندی در غذا را مطالعه خواهید کرد.

ترفندهای از بین بردن بوی زهم گوشت قرمز

گوشت یکی از ضروری ترین مواد غذایی در سبد غذایی خانواده ها است که مواد مورد نیاز بدن را تامین می کند. گوشت دارای پروتئین و آهن فراوانی است که به راحتی جذب بدن می شود و برای کودکان و نوجوانان یک ماده ضروری محسوب می شود. برخی از افراد به دلیل بوی نامطبوع گوشت از مصرف آن خودداری می کنند. این افراد می توانند با استفاده از روش طبخ مناسب، تنظیم میزان حرارت در پخت و با استفاده از افزودنی های معطر بوی زهم گوشت قرمز را از بین برده و یک غذای لذیذ و خوش طعم تهیه کنند. اگر جزو آن دسته افرادی هستید که بوی نامطبوع گوشت قرمز برایتان قابل تحمل نیست، در این بخش از رازهای خانه دارینمناک روش های از بین بردن بوی زهم گوشت قرمز گوسفندی را بیاموزید.

تست شخیصت شناسی

%D8%A8%D9%88%DB%8C-%DA%AF%D9%88%D8%B4%D8%AA.jpg

از بین بردن بوی زهم گوشت قرمز گوسفندی

خانم های خانه دار و با تجربه در آشپزی معتقدند گوشت گوسفندی بیشتر از گوشت گوساله بوی زهم دارد . گوشت گوسفند موافق ترین مزاج را دارد و سرعت هضم آن بیشتر از گوشت گوساله است و بافت نرم و طعم دلچسبی دارد و در مقایسه با گوشت گوساله ارزش تغذیه ای بیشتری دارد بنابراین بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای استفاده از گوشت گوساله از گوشت گوسفندی استفاده کنند.

بوی زهم گوشت قرمز را با روش های زیر از بین ببرید :

گوشت را با نمک و نشاسته مخلوط کنید

نمک و نشاسته به میزان 1به 2 را با هم مخلوط کنید و در مقداری سرکه ریخته و گوشت را داخل آن گذاشته و به آرامی مالش دهید تا محلول نشاسته و نمک و سرکه به خورد آن برود سپس گوشت را آبکشی کنید.

%D9%86%D9%85%DA%A9.jpg

سطح گوشت را با آرد بپوشانید

برای از بین بردن بوی زهم گوشت قرمز سطح گوشت را با آرد پوشانده ( به ازای یک کیلوگرم گوشت، حدود یک مشت آرد) و پس از یک یا دو ساعت گوشت را با آب معمولی بشویید.

روی سطح گوشت مخلوط سرکه و سیر له شده بمالید

روی سطح گوشت مخلوط سرکه و سیر له شده را بمالید و پس از 30 دقیقه گوشت را با آب بشویید و طبخ کنید.

قبل از فریز کردن گوشت را مزه دار کنید

برای اینکه گوشت شما پس از پخت بو ندهد آن را قبل از فریز کردن 4-3 ساعت در سرکه، برگ بو، زعفران، سیر و پیاز رنده شده بخوابانید و مزه دار کنید و سپس در فریزر بگذارید.

%D9%85%D8%B2%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86.jpg

گوشت را در مخلوط آب و سرکه سیب بریزید

برای از بین بردن بوی زهم گوشت ، گوشت را به قطعات کوچک تقسیم کنید سپس روی آن مقداری مخلوط سرکه سیب و آب ریخته و ظرف حاوی گوشت و این ترکیب را به مدت 48 ساعت در یخچال قرار دهید تا سرکه در گوشت نفوذ نماید.

به جای آبلیمو از کیوی استفاده کنید

برای مزه دار کردن گوشت قرمز از کیوی به جای آبلیمو استفاده نمایید زیرا کیوی باعث ترد شدن گوشت قرمز می شود.

از پیاز و فلفل دلمه ای استفاده نمایید

برای از بین بردن بوی زهم گوشت قرمز ، از پیاز و فلفلدلمه ای استفاده کنید.

%D9%81%D9%84%D9%81%D9%84-%D8%AF%D9%84%D9%85%D9%87-%D8%A7%DB%8C.jpg

حرارت باید ملایم باشد

برای اینکه گوشت شما پس از پخت بوی زهم ندهد، در نحوه پخت گوشت دقت کنید زیرا طبخ گوشت با حرارت خیلی کم و پختن بیش از حد آن می تواند در طعم و بوی گوشت تاثیر منفی بگذارد. حرارت زیاد به مدت طولانی گوشت را سفت می کند پس باید حرارت پخت گوشت ملایم و مدت آن زیاد باشد.

در نحوه پخت گوشت دقت کنید

برای طبخ گوشت ابتدا تابه را گرم کنید و روغن بریزید و بگذارید روغن حسابی داغ شود سپس پیازداغ نمایید و گوشت را درون روغن ریخته و حرارت را متوسط کنید. حرارت نباید کم باشد تا گوشت آب یاندازد و نه باید زیاد باشد که گوشت بسوزد. تکه های گوشت را آنقدر بچرخانید که گوشت، سرخ و مغزپخت شود.

پس از تفت دادن گوشت، مقداری آب به آن اضافه کنید. در ابتدا آب گوشت را اندازه کنید تا مجبور نشوید به آن آب اضافه کنید. اضافه کردن آب به گوشت در حال پخت روی مزه آن تأثیر گذاشته و باعث می شود دیرتر بپزد.

%D9%BE%D8%AE%D8%AA-%DA%AF%D9%88%D8%B4%D8%AA.jpg

برای گوشت گوسفندی حدود 3 ساعت زمان لازم است تا گوشت کاملا پخته شود، سپس ادویه های مورد نظر را به آن بیافزایید و بگذارید تا گوشت مزه دار شود و بوی زهم آن از بین برود.

هنگام پخت گوشت چند عدد برگ بو به آن اضافه کنید

همانطور که در این بخش از نمناک پیشنهاد شده است برای از بین بردن بوی زهم گوشت قرمز هنگام پخت گوشت چند عدد برگ بو به آن اضافه کنید و پس از پخته شدن گوشت، آن ها را دور بریزید.

هنگام پخت گوشت از سیر و ادویه استفاده کنید

برای گرفتن بوی گوشت می توانید از سیر و ادویه (زردچوبه، فلفل و … ) استفاده کنید.

%D8%B3%DB%8C%D8%B1.jpg

برای کباب کردن گوشت را به این روش مزه دار کنید

برای اینکه گوشت قرمزتان پس از کباب کردن بوی زهم ندهد، گوشت را قبل از پخت در ترکیبی از روغن زیتون، پیاز، فلفل دلمه ای، لیموترش و فلفل سیاه بخوابانید و چند ساعتی در دمای 6 تا 8 درجه سانتی گراد قرار دهید.

لایه های گوشت نباید ضخیم باشند

برای کباب کردن گوشت، لایه های گوشت نباید ضخیم باشند زیرا بافت خارجی گوشت در مدت زمان کوتاهی می پزد، اما قسمت های میانی آن ممکن است خام بمانند و طعم و بوی نامطلوبی داشته باشد.تکه های گوشت را به ضخامت 2 الی 3 سانتی متر و درست در جهت بافت ماهیچه ها، به صورت لایه های نازک برش بزنید.

%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D9%88%D8%B4%D8%AA.jpg

برای از بین بردن بوی زهم گوشت قرمز چرخ کرده از ادویه کاری استفاده کنید

ادویه کاری بهترین ادویه برای از بین بردن بوی زهم گوشت قرمز چرخ کرده است و طعم و بوی فوق العاده ای به غذا می بخشد.

از بین بردن بوی زهم گوشت گاو و گوساله ، ادویه مخلوط چاشنی فوق العاده ای است. تنها کافی است برای تهیه ادویه مخلوط پودر پیاز 2 قاشق غذا خوری، پودر دانه کرفس 1 قاشق غذا خوری، فلفل قرمز دانه دار 1/2 قاشق چای خوری، فلفل قرمز 2 قاشق غذا خوری، فلفل سیاه و سفید 2 قاشق غذا خوری، نمک 1 قاشق غذا خوری، پودر جعفری خشک 1 قاشق غذا خوری، پودر رزماری خشک 1 قاشق چای خوری، پودر ریحان خشک 1 قاشق غذا خوری، پودر پونه خشک 2 قاشق چای خوری، آرد 1 فنجان را با هم مخلوط کنید و در یک شیشه نگهداری نمایید. سپس هنگام طبخ غذا 3-2 قاشق غذاخوری از این ادویه به 500 گرم گوشت قرمز، بیافزایید تا بوی زهم آن از بین برود.

%D8%A7%D8%AF%D9%88%DB%8C%D9%87.jpg

نکات لازم برای از بین بردن بوی گوشت :

در حالت طبیعی با استفاده از روش های ذکر شده در این مطلب می توانید تا حدود زیادی بوی نامطبوع گوشت را از بین ببرید و یک غذای خوشمزه و لذیذ درست کنید. برخی از گوشت ها بوی بد و غیر طبیعی می دهند، این بو ناشی از عوامل مختلفی می باشد پس اگر گوشت بوی غیر طبیعی می دهد حتی الامکان از مصرف آن خودداری کنید.

  •  بوی ماهی گوشت به علت این است که یکی از مواد معمول در خوراک و جیره بندی دام پودر ماهی است اما باید 6 هفته قبل از زمان کشتار دام این ماده غذایی را از خوراک دام حذف کرد.
  •  اگر گوسفند پیش از کشتار چغندر تخمیر شده مصرف کرده باشد لاشه آن بوی ترشیدگی و مزه صابون خواهد داد.
  •  بوی شیرین استون در عضلات لاشه گاو علامت ابتلای دام به بیماری کتوز بوده است.
  •  بوی ترشیدگی گوشت میتواند علامت عفونی بودن گوشت باشد و باید معدوم شود.
  •  اگر گوشت بوی مدفوع میدهد به احتمال زیاد دام مورد نظر مبتلا به یبوست و نفخ بوده است.
  •  برخی از گوشت ها ممکن است بوی جنسی بدهند، این بو بیشتر از گوشت دام های پیر استشمام می شود. اگر گوشت همچنان بوی جنسی میدهد باید ضبط و معدوم شود.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟سایر منابع و مطالب مرتبط با از بین بردن بوی گوشت گوسفندی در غذا [ برای قرار گرفتن در این لیست از صفحه تماس با ما اقدام کنید ]
namnak.com .
رفع بوی گوشت قرمز گوسفندی از انواع غذا و خورشت - نمناک

رفع بوی گوشت و از بین بردن بوی زهم گوشت و از بین بردن بوی زهم گوشت گوسفندی و از بین بردن بوی زهم گوشت چرخ کرده و رفع بوی بد گوشت را در نمناک بخوانید. ادامه...


www.delgarm.com .
ترفند های طلایی جهت از بین بردن بوی زهم گوشت قرمز - دلگرم

اگر شما هم در از بین بردن بوی نامطبوع و بد گوشت مشکل دارید، راه های زیر را امتحان کنید. ... گوشت یک ماده ضروری در سبد غذایی بوده و مصرف گوشت قرمز، به ویژه برای ... برای گوشت گوسفندی حدود ۳ ساعت و برای گوشت گوساله حدود ۴ ساعت صبر کنید ... ادامه...


mihannovin.ir .
تکنیک سرآشپزها برای رفع بوی گوشت از غذا - میهن نوین

Aug 27, 2020 — گوشت یکی از ضروری ترین مواد غذایی در سبد غذایی خانواده ها است که مواد مورد نیاز بدن را تامین می کند. ... از بین بردن بوی زهم گوشت قرمز گوسفندی. ادامه...


club.farzand.net .
گرفتن بوی گوشت گوسفندی - گفتمان - مامی گپ

Jan 30, 2019 — بچه ها میشه بیاید راهنمایی کنید بوی گوشت گوسفند ـمخصوصا چرخ کرده اش ... و گوشت چرخ کرده هم برای اکثر غذاها پیاز توشه و تاحدودی بوش رو میگیره برای ... هم جمع میشه تو ابه و همینطور در مورد گوشت مرغ میگن هورموناش از بین میره. ادامه...


www.alivesheep.com .
روش های طعم دار کردن گوشت گوسفندی - گوسفند زنده

آشنایی با روش از بین بردن بوی گوشت گوسفندی. مزه دار كردن گوشت ... اینکه قرار است با گوشت مورد نظر چه غذایی تهیه شود اهمیت زیادی دارد. برای طعم دار کردن گوشت ... ادامه...


taktaren.mihanblog.com .
گرفتن بوی بد بوی بد گوشت گوسفندی - تکترین

Dec 31, 2015 — با گوشت گوسفندی لذیذ میشود به هر حال برای گرفت بوی نامطبوع گوشت میتوانید ... 4- از بین بردن بوی بد گوشت در غذا - دهکده مثبت اندیشان (نیم ... ادامه...


damdary.com .
نحوه از بین بردن بوی گوشت بو گرفته - دامداری

Aug 21, 2020 — بوی بد گوشت گاو، گوسفند و بز ممکن است به دلیل ابتلا دام به بیماری قبل از ... گوشت قرمز یکی از منابع غذایی است که سرشار از پروتئین و روی است و برای ... معتبر و فروشگاههای معتبر اقدام به خرید گوشت گوسفند، گاو و گوساله ... ادامه...


blip21740.lineblog.ir .
8 ترفند برای خوشمزه‌تر کردن گوشت

Aug 13, 2015 — از بین بردن بوی گوشت در غذا مزه دار کردن گوشت بوقلمون از بین بردن بوی گوشت بره طعم دار کردن گوشت از بین بردن بوی گوشت گوسفندی مزه دار ... ادامه...


sofrehkhune.com .
رفع بوی بد گوشت گوسفند - سفره خونه

رفع بوی بد گوشت گوسفند. به میزان ۱به ۲ نمک و نشاسته را با هم مخلوط کنید و کمی سرکه خیس کنید و مواد را داخل آن گذاشته و به آرامی مالش دهید و کم کم محلول نشاسته و ... ادامه...


persianv.com .
گرفتن بوی گوشت - پرشین وی

Dec 16, 2019 — برگ بو اثر بسیار زیادی در از بین بردن بوی بد گوشت و خوشمزه کردن آن دارد. مزه دار کردن انواع گوشت ها می تواند طعم غذا را لذیذ تر کند بسته به این ... ادامه...


www.ninisite.com .
بچه ها واسه اینکه گوشت قرمزتون اصلا بو بد گوشت رو نده چه ...

Feb 13, 2014 — من خیلی رو بوی گوشت حساسم اصلا نمیتونم بخورم اگه یکم بو بده ...ولی به محض اینکه یکم گوشتم زیاد تو فریزر مونده باشه بعد از درست کردنش ... ادامه...


www.ninisite.com .
بچه ها گوشت گوسفند گرفتم خیلی بو میده ... - نی نی سایت

Jun 13, 2015 — بچه ها شما هم تا حالا گوشت خریدین که بو بده..خیلی بد بو هست. ... میخام غذا درست کنم باهاش خوببببببببب ... نهههههه گوشت تازه گوسفندی بو نمیده. ادامه...


akharinkhabar.ir .
ترفندهای از بین بردن بوی زهم گوشت قرمز - آخرین خبر

Dec 16, 2019 — ستاره/ گوشت یک ماده ضروری در سبد غذایی بوده و مصرف گوشت قرمز، به ویژه ... یکی از روش‌های موثر در از بین بردن بوی زهم گوشت قرمز این است که سطح گوشت را ... برای گوشت گوسفندی حدود ۳ ساعت و برای گوشت گوساله حدود ۴ ساعت ... ادامه...


hyperclubz.com .
از بین بردن بوی بد گوشت هنگام پخت- هایپرکلابز

برچسب ها :بوی بد گوشت,بوی گوشت,از بین بردن بوی گوشت,فنون آشپزي ... و یا خورش قرمه سبزی یا کباب کوبیده با گوشت گوسفندی لذیذ میشود به هر حال برای ... هرکس دارد خیلی ها از گوشت گوسفند و بو و طعم آن لذت میبرند و آن را در تمامی غذا های خود ... ادامه...


vazeh.com .
از بین بردن بوی گوشت گوسفند توی غذا ؟؟؟؟؟؟؟؟ : تمامی نکات ...

از بین بردن بوی گوشت گوسفند توی غذا ؟؟؟؟؟؟؟؟ : تمامی نکات ریز در مورد آشپزی-سلام.برای از بین بردن بوی گوشت گوسفند توی غذا چه راه حلی پیشنهاد می کنید؟ ادامه...


livesheep.com .
بوی بد گوشت ناشی از چه عواملی است؟ - گوسفند زنده

Jun 25, 2019 — بوی بد گوشت نشانه عدم کیفیت و سلامت گوشت خریداری شده است که میتواند ... آن را از وعده های غذایی دام حذف شود و در غیر این صورت گوشت گاو بوی شلغم میدهد. ... برای کشتار دام باید فاصله بین قطع دارو و ذبح رعایت شود و پس از کشتار ... مجموعه گوسفند زنده پیام با هدف عرضه گوسفند زنده، دام زنده، گوساله و گاو زنده در ... ادامه...


www.chaaredan.com .
از بین بردن بوی زهم گوشت مرغ و بوقلمون و ماهی و گوشت قرمز ...

Dec 28, 2017 — از بین بردن بوی زهم گوشت و مزه دار کردن گوشت به عطر و طعم غذای ما کمک ... اما اگر بوی دنبه در گوشت گوسفندی اذیتتون می کنه برای از بین بردن ... ادامه...


royo63.blogfa.com .
چگونه بوی بد و زهم گوشت و مرغ را از بین ببریم؟ - رویو - blogfa

از بین بردن بوی بد گوشت : هنگام آشپزی با گوشت گوسفندی و مرغ ، می توانید چند شاخه رزماری به آن اضافه کنید تا بوی بد گوشت و مرغ گرفته شود و بعد از پختن غذا ... ادامه...


seofox.ir .
غذا با گوشت - سئو فاکس

از بین بردن بوی زهم گوشت گاو و گوساله ، ادویه مخلوط چاشنی فوق العاده ای است. تنها کافی است برای تهیه ادویه مخلوط پودر پیاز ۲ قاشق غذا خوری، پودر دانه کرفس ۱ ... ادامه...


khabarban.com .
مرغ | برای از بین بردن بوی گوشت گوسفند یا مرغ هنگام پخت ...

ابتدا مرغ را تکه تکه کرده دو عدد پیاز را رنده کرده با نمک و زغفران آب شده و یک قاشق غذا خوری آبلیمو مخلوط میکنیم. سپس در یک قابلمه یک لایه مرغ چیده و مقداری از مواد را ... ادامه...


www.sooran.com .
رازهای خوشمزه شدن گوشت - سوران

Jun 7, 2014 — برگ بو اثر بسیار زیادی در از بین بردن بوی بد گوشت و خوشمزه کردن آن دارد ... وقتی که قلم را می‌پزید برای آن‌که مواد غذایی بیشتری از استخوان خارج ... ادامه...


damdaranpak.com .
علت بوی بد گوشت چیست؟| دامداران پاک 09126273826

Aug 23, 2020 — اگر شلغم به گوسفند داده شود باید یک هفته قبل از کشتار آن را از وعده های غذایی دام حذف شود و در غیر این صورت گوشت گوسفند زنده بوی شلغم خواهد داد. ادامه...


ashpazbashi.fileon.ir .
از بین بردن بوی بد گوشت هنگام پخت - آشپزباشی

Mar 10, 2020 — از بین بردن بوی بد گوشت هنگام پخت- هایپرکلابز. م ه و یا خورش قرمه سبزی یا کباب کوبیده با گوشت گوسفندی لذیذ میشود به هر حال برای گرفت ... ادامه...


www.ettelaat.com .
رازهای پخت گوشت خوشمزه | روزنامه اطلاعات

Sep 30, 2016 — واقعیت این است که سرآشپزها روش‌های خاصی برای عمل آوری گوشت در غذا ... برگ بو اثر بسیار زیادی در از بین بردن بوی بد گوشت و خوشمزه کردن آن ... ادامه...


www.beytoote.com .
تکنیک هایی برای خوش طعم کردن بیشتر گوشت - بیتوته

مزه دار کردن گوشت طعم دار كردن گوشت كبابي طعم دار كردن گوشت چرخ كرده,مزه دار کردن گوشت گوسفند,مزه دار كردن گوشت گوساله برای کباب,طعم دار كردن گوشت قرمز كبابي,نحوه خوش طعم کردن ... ترفندهای از بین بردن شوری غذا, راه های از بین بردن شوری غذا ... دار كردن گوشت قرمز، بهتر است گوشت را ۳ تا ۴ ساعت داخل کمی سرکه، برگ بو، ... ادامه...ارسال نظر

نام


ایمیل


نظر